Nutí internetové vyhledávače podnikatele najímat si profesionály?

Ovšem internetové vyhledávače čím dál více požadují, byť nepřímo, po svých uživatelích a podnikatelích, aby využívali služeb profesionálů, například co se týče seo služeb. Proč tomu tak vlastně je?
graf znázorňující pokles v zelené barvě na bílém pozadí
Všechny internetové vyhledávače stojí a padají na jednom jediném – oblibě zákazníků či uživatelů. Pokud nikdo nevyužívá daný vyhledávač, aby „vyhledával“ na internetu, tak poté čelí velice svízelnému problému. Dnes není problém nahradit jeden dalšími deseti, kteří se třepou na jeho místo. Všechny se tak neustále snaží inovovat a vylepšovat své služby tak, aby uživatel nemusel pomalu hnout prstem a vše by měl nadosah ruky. Ovšem to souvisí také s tím, že se musí tvůrci obsahu a podnikatelé neustále zlepšovat, aby se mohli klasifikovat do takto vysokých standardů jako plnohodnotné výsledky vyhledávání. To samozřejmě vytváří tlak na trhu a tlačí poptávku po profesionálních seo službách.muž hledící skrze „brýle“ mezi dvěma počítači.
Jen si vezměte situaci dvou podnikatelů, kteří dělají naprosto identické služby nebo nabízejí identické zboží. Jeden z nich si jede „to svoje“, druhý využívá služeb seo. Samozřejmě, že dříve nebo později ten, který využívá seo služby, vyhraje celý tento závod. Proč? Protože bude víc vidět, lidé jej budou častěji vyhledávat. Když zadá uživatel klíčové slovo produktu, vyjede mu nejdříve tenhle podnikatel a až potom ten, který těchto služeb nevyužívá. A přesně to je to. Abyste se vůbec vyrovnali, nesmíte se vůbec v tomto „závodu“ zbrojení nechat předstihnout. Protože jinak to může mít drastické následky pro vaše podnikání. A nikdo nechce sedět v prachu, rozvířeném konkurenty, kteří je předběhli. Takže nečekejte na zázrak ani nečekejte, že konkurent se příležitosti nechopí. Buďte to raději vy, kdo jej předstihne!