Udržte si zdravou kvalitu bazénové vody

Máte doma bazén a každý rok bojujete s jeho údržbou. V letních parných dnech jsou vysoké teploty a kvalita vody se zhoršuje. Jeho udržování je čím dál složitější. Každodenním využíváním se bazény zanáší a znečišťují. Koupání dětí bez předchozí sprchy, bezhlavé skákání se špinavými chodidly a někteří dovolí i svým mazlíčkům využívat domácí bazén.

bazén3

Všechny tyto aktivity se sčítají a je zcela normální, že běžné filtry si s nečistoty neporadí a nebo jejich práce není dostatečně kvalitní. K tomu abyste zjistili kvalitu vašeho bazénu jsou různé testery. Existují testy pomocí diagnostických proužků, kapkové testery nebo tabletové. Díky těmto testům můžeme zjistit jednotlivé vlastnosti vody. Například její tvrdost, pH, koncentrace chloru a bromu, hodnotu aktivního kyslíku a další. Mi si přiblížíme některé, abyste věděli jak se používat a k čemu vlastně jsou.

  • Kapkové testery jsou víceúčelové jak už jsme zmínili výše. Slouží k rychlému a orientačnímu testu pro stanovení kvality bazénové vody. Jednou ze základních měřenou veličinou je pH. Měření pH v bazénu https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody je důležité v udržování čistoty vody. Měření je jednoduché a zvládne ho každý. V setu na měření pH obdržíte testovací https://www.maminka.cz/testovaci-klub nádobku s víčkem, lahvičku s reagenčním činidlem pro stanovení pH a tabulku škály zbarvení s návodem. Testovací sada vás vyjde až na 120 stanovení. Bude vám stačit na celou letní sezónu. Testy jsou vhodné jak pro bazény tak pro vířivé vany. Postup je jednoduchý. Nabereme do testovací lahvičky bazénovou vodu po rysku a přidáme několik kapek činidla podle návodu. Pak lahvičku uzavřeme a dobře promícháme. Necháme odstát a odšpuntujte. Pak porovnáváme barevné zbarvení se škálou na kartičce. Podle toho zjistíme orientační pH vody.

test

  • Testy proužkové jsou na trochu jiném principu. Testy jsou opět orientační a naznačí vám jak se vaše hodnoty vody pohybují. Proužky jsou vhodné i pro bazény se slanou vodou na určení koncentrace soli v bazénu. použití je opět jednoduché proužek s testovacími poli ponoříme do testované vody a necháme patnáct sekund působit ve vodorovné poloze. Na proužku dojde k reakcím které zbarví testované políčka a v je už jen porovnáte se škálou na balení.

Nenechte bazén aby žil svým životem.