Hýbejte se pravidelně. Zhubnete

Chcete-li se začít hýbat a zároveň se při tom i pobavit, je ideálním nástrojem ke splnění vašich cílů, trampolína. S její pomocí posílíte i zhubnete.

Hýbejte se pravidelně. Zhubnete

Nedostatek pohybu a velké množství nepříliš zdravé stravy jsou hlavními příčinami toho, že u nás trpí tolik lidí nadváhou či dokonce obezitou. Nadváha sama o sobě zase tak obrovský problém není, ale obezita už vás může potrápit. S ní totiž souvisí celá řada různých, nejčastěji civilizačních onemocnění, jejichž léčba je komplikovaná, pokud vůbec nová. Vyhnout se jim tedy není vůbec od věci. To však obvykle znamená radikální změnu životního stylu. Měli byste přestat konzumovat tučné a sladké a také se začít pořádně hýbat.

Trampolína se psem

Pohybem je myšlen aerobní pohyb o střední zátěži, při které se tělo nejlépe zbavuje tukových zásob. To může být třeba jízda na kole, běhání nebo skákání. Ano, ale jen tak na místě by to nebyla asi příliš sranda. Mnohem lepší je tak pořídit si trampolínu 305.

Je účinná

Existuje celá řada lidí, kteří nevěří, že prosté skákání na trampolíně může přispět k úbytku jejich váhy. Ti však neviděli žádné video se cvičením, jinak by něco takového nikdy nemohli vypustit z úst. Už základní sestavy pro naprostého začátečníka budou znamenat opravdu velkou výzvu, při které se zapotí. Když zařadíte do svého repertoáru složitější cviky, budete hubnout jedna radost. Ovšem nejen hubnout, ale i posilovat. A to nejen dolní končetiny, ale hýžďové svaly a střed těla. To jsou další benefity ze skákání, které jistě oceníte.

Chlapec na trampolíně

Zbytečně nešetřete

Vzhledem k tomu, že je dnes možné pořídit si trampolínu i za pár stovek, celá řada zájemců volí právě tyto modely, jelikož se jim nechce příliš utrácet. To je ale zásadní chyba. Tyto modely totiž často nemají ani základní ochranné prvky, což je docela problém. Navíc postrádají i dostatečně velkou nosnost, takže pokud máte přes sto kilo, budete si muset opravdu připlatit, jinak si moc ne zaskáčete. I kvalitní trampolíny se dají koupit relativně levně. Rozhodně to nejsou vyhozené peníze.