Udělejte to, abyste nelitovali

Jsou věci, které můžeme změnit, a jsou věci, které za nic na světě nezměníme a jediné, co můžeme udělat je, se s danými událostmi prostě smířit. Například dívka, která měří metr padesát, se určitě nestane modelkou. Velmi obtížné je ovšem zhodnotit, co jme schopni změnit a s čím se můžeme jen smířit.

Platí to jak v soukromém životě, tak v životě pracovním. Jen v tom pracovním životě máme více prostoru pro to něco změnit.
práce květinářky

Jsou lidé, kteří chodí do zaměstnání a mají svou práci zároveň jako zábavu. Může platit, že je práce baví, ale mnoho peněz nevydělají. Pak záleží na nic, jak se rozhodnou. Jestli oželí peníze, nebo zábavnou prací. Je ovšem třeba si uvědomit, že i zábava přestane být zábavná, když není za čeho zaplatit činži. Ti šťastní mají práci jako zábavu a zároveň dobře vydělají. To je to nejlepší, co člověka v profesním životě může potkat.

Když Vás to nebaví, změňte to, realizujte své nápady

Pak jsou lidé, které práce nebaví. V tom lepším případě ji mají skvěle placenou, což představuje alespoň nějakou kompenzaci. V tom nejtragičtějším případě je práce nebaví a ještě je špatně placená.
výroba keramiky

Jakou z těchto možností prožíváte ve svém zaměstnání Vy? Nedalo by se to změnit? Možná by to šlo, pokud jste pracovití, rádi se učíte novým věcem, jste komunikativní, máte co nabídnout. Neexistuje oblast lidského počínání a podnikání, ve které by nebyl prostor pro inovaci.
pracovní nářadí

Jsou lidé, kteří nemají rádi změny, a od nich nelze čekat, že by svůj profesní život někam posouvali, ale jsou lidé, které popohání neklid. Pokud je to Váš případ, možná byte se měli zeptat, kam svůj život posunout. Je nejvyšší čas něco udělat. Pokud máte nápad, měli byte ho realizovat

Obecně se říká, že nikdy není pozdě, ale rozhodně platí, že čím dříve tím lépe. Tak neodkládejte realizaci svých snů a plánů. Možná to úplně nevyjde, ale alespoň nebudete litovat, že jste to nezkusili. A pokud to vyjde, tak jste vyhráli celý svět.