Co neponechat náhodě při cestě na dovolenou?

1)      Zajištění domácnosti

Bojíte se, co se bude dít doma ve Vaší nepřítomnosti? Nechcete po svém návratu nalézt vykradený byt, dům lehnutý popem, zvadlé květiny nebo svého domácího mazlíčka nožičkama nahoru?
·         Informujte sousedy o svém odjezdu: Zanechte sousedům telefonní číslo nebo e-mail, ať Vás v případě potřeby mohou kontaktovat:
·         Poproste známé, ať Vám dohlédnou na domácnost, mazlíčky a květiny: Domácnost sice bez Vaší přítomnosti vydrží, ne však mazlíčci a květiny. Nechte je zkontrolovat svými známými nebo nejlépe je přesuňte k nim domů.
·         Vypněte vodu, elektřinu a topení: Předejděte potopě v důsledku vad v potrubí, zkratům a ztrátám energií jednoduše tak, že vše vypnete.
·         Zavřete okna: Nenechávejte otevřená okna ani „na větračku“. V osmém patře Vám zloději do bytu oknem asi nepřijdou, ale počasí by Vám mohlo způsobit víc škody, než si dovedete představit.
 fotografka na lavičce

2)      S jistotou

Pokud vybíráte dovolenou, opatrnost je vždy na místě. Obzvlášť v dnešní době, kdy mnoho cestovních kanceláří krachuje nebo z důvodu velkého množství klientů za Vás zapomene vyřídit některé požadavky.
·         Vyberte si agenturu s dlouholetou tradicí: Fakt, že se agentura dokázala udržet na trhu několik let, již alespoň částečně hovoří o její kvalitě.
·         Informujte se: Zeptejte se známých, zda s danou cestovní kanceláří nemají zkušenosti.
·         Plánujte: Nikdy nenechávejte nic na poslední chvíli a předem si vše rozvrhněte.
·         Vyrazte na vlastní pěst: Pokud věříte víc sobě, než cizím lidem, zkrátka si zorganizujte celou dovolenou sami.
 

3)      Do kufru

Každý z nás již někdy v životě něco zapomněl a způsobil si tím tak drobné, či velké nepříjemnosti. Nebalte proto ve spěchu a udělejte si seznam toho, co by rozhodně nemělo chybět ve Vašem zavazadle.
·         Doklady: Předem zjistěte, jaké doklady potřebujete a zkontrolujte také jejich platnost.
·         Peníze: Informujte se o přístupnosti směnáren a bankomatů v dané oblasti.
·         Léky: Jestli neberete žádné konkrétní léky, měli byste mít alespoň cestovní lékárničku, která Vás může v případě nemoci či zranění zachránit.
·         Fotoaparát: Určitě chcete mít své zážitky zaznamenané, nezapomeňte proto foťák nebo kameru.
prohlídka okolí
Nejdůležitější rada zní: NENECHTE SE OTRÁVIT JEŠTĚ DŘÍV, NEŽ DOVOLENÁ ZAČNE! UDĚLEJTE VŠE PRO TO, ABY PROBĚHLA V KLIDU. PAK UŽ SI JEN UŽÍVEJTE!