MÓDA A BARVY

Všichni se narodíme se svým určitým barevným typem, který už je pak po celý život neměnný. Správně zvolené barvy, jsou s naší osobností v harmonii, proto se v těchto barvách cítíme dobře, máme energii, sluší nám to. Účinky barev na naši pleť jsou opravdu mocné! V nadsázce řečeno- správně zvolené barvy jsou lepší, než botox! Barvami získáte všechny výhody, ale stále můžete hýbat obličejem.
barevné papíry
Co umí správně vybrané barvy?
omladit, oživit vzhled, zlepšit barvu pleti
zmírnit barevné nerovnosti na pleti, zmenšit kruhy pod očima, prosvětlit propadlá místa
dodají energii
A snadno si pak už odvodíme, co udělají s naším vzhledem špatně zvolené barvy! Dnes je na trhu spousta literatury o barevné typologii, ze které si můžeme určit svůjbarevný typanebo, což bývá přesnější, se můžeme svěřit do rukou odborníků, kteří mají znalosti a zkušenosti a k určenému barevnému typu, vám většinou dají domů i vzorkovnici s vašimi nejslušivějšími barvami.
A co černá barva? Většina lidí se za ni schovává a cítí se v ní dobře. Často je používána kvůli zeštíhlujícímu efektu. Ale POZOR! Ten se projeví pouze tehdy, pokud ji nosí člověk, který ji má ve svém barevném spektru! To zn. studené barevné typy. U teplého odstínu pleti může černá barva spíše ublížit- zesílí vše, co je na pleti tmavé /vrásky, kruhy pod očima/, přidá roky, udělá unavený vzhled pokožky. Pak se doporučuje nosit černé oblečení dál od obličeje a oživit doplňky ve svém barevném typu.
modelka s kožešinou
Nezoufejte, že se Vám líbí, v určitých ročních obdobích, tzv. trendy barvy! I mezi nimi si najdete ty „své“ barvy!A jaké barvy budou-in  letošní podzim 2017? Podle experta na barvy, Pantone Color Institute, to bude těchto 10 barev: dynamická červená, elegantní, tmavší odstín červené, měkká růžová, nude a sv. hnědá, neutrální šedá, zelená- smrk, zemitá, /žlutá a zelená/, jasná modrá, podzimní javorová.