Maliny v tekuté podobě

Destiláty jsou vyhledávaným druhem alkoholických nápojů už pěknou řádku let. Destilace kvašeného ovoce promění nevzhledný kvas v lahodný nápoj, který skvěle chutná a pije se po generace. Výhodou destilace je zejména to, že se díky ní dá vyrobit pálenka z takřka čehokoliv. Nejrozšířenější je slivovice ze švestek, meruněk a dalšího sezonního ovoce, které spoustě lidem roste hojně na zahradách a sadech, a které dávají majitelé vypálit, aby získali pálenku. Ne každý má to štěstí, že si může doma nasbírat ovoce, vyrobit kvas a získat lahodný alkoholický nápoj.

malinová vodka

V posledních letech je moderní zkoušet vyrábět destiláty z neobvyklých surovin. Začaly se vyrábět alkoholické nápoje třeba z exotického ovoce a nebo z ovoce, které je u nás sice k dostání, ale málokdo do má doma a koupí takového množství by se určitě nevyplatilo, protože je velmi drahé. Takovým ovocem jsou maliny. U nás je k dostání malinovice Lihovarek, kterou u nás najdete s podílem alkoholu v rozmezí od 42 % do 50 %. V nabídce máme malinovici od více výrobců, kteří výrobu tohoto nápoje zvládají skutečně na jedničku. Chuť tohoto destilátu je více či méně výrazná v závislosti na podílu alkoholu.

maliny s listem

Skvěle se hodí jen tak na chuť, na oslavu, skvěle bude chutnat jako přípitek, můžete s ní naflambovat palačinky, použít do koktejlu nebo s ní můžete zkusit něco upéct. Alkohol má svou nezastupitelnou úlohu i v kuchyni, a byla by škoda nezkusit použít i destilát z malin. Malinovice, které máme v nabídce, mají i krásná balení, takže pokud ji někomu darujete, rozhodně si neuděláte ostudu.

Jemná chuť domácích i lesních malin si vás získá již při prvním doušku. Sehnat takto dobrou malinovici není vůbec snadné, většinou nejsou destiláty s malinami v nabídce žádného většího obchodu. Navíc není snadné ji vyrobit a někteří výrobci rádi šidí procento použitých malin. Nekvalitní a šizené pití u nás určitě nenajdete.