Zvelebte si zahradu

Snad všichni bychom chtěli mít u bytu či domu alespoň kousek místa, kde se dá venku posedět. Nějakou tu terasu, zahrádku… Obzvlášť teď, v letních měsících, je taková možnost odpočinku doslova pohlazením po duši. Máte štěstí, a disponujete zahradou? Pojďme si říct pár tipů, jak jí dodat šmrnc, a jak to udělat, aby lákala k posezení.

I malá zahrádka se dá vytvořit tak, že v ní najdete místo pro pěstování květin, nějaké té zeleniny, i koutek pro setkávání s přáteli a relax. Můžete si udělat koutek jen tak k sezení s knížkou, na opalování, určitě mu nějaké využití najdete. Existuje mnoho internetových vyhledávačů, kde snadno najdete, co hledáte. Nutno říct, že vyhledávají opravdu hezké kousky a zpravidla za lepší ceny než v obchodech. Můžete tak sehnat různé židle, křesílka, pohovky, nebo i houpací sítě. Do takového koutku se hodí stolek, nějaké stínění, pár dekorací v podobě svíček, květin, a oáza klidu je na světě.

květiny u pergoly

Internet nám dává mnoho šancí, jak najít inspiraci. Hlavně na Instagramu se ženy doslova předhání, která se pochlubí stylovější pergolou nebo jiným posezením. Načerpejte inspiraci, a uvidíte, že výběr vhodných doplňků a nábytku vám půjde od ruky. Vsaďte na nadčasové kousky, které budete moct obměňovat, vyměníte třeba jen polštáře, a můžete měnit barvy podle nálady.

venkovní posezení

Co teď frčí?
Do popředí se dostaly přírodní materiály. Vsaďte na dřevo nebo rákos.

Máte místo na pergolu?
Kdo má doma šikovného chlapa, má vyhráno. Šikovný mužský si dokáže poradit, a vykouzlí vám pergolu ze dřeva, která vypadá prostě krásně. Zbytek už je na vás.

Doplňky a dekorace
Jak už jsme zmínili, v kurzu jsou přírodní materiály. Různé rohože a koberečky z trav, vázy nebo lampy vypadají krásně, a dají se moc hezky sladit dohromady.

Při prohlížení katalogů vyhledávačů nábytku a dekorací natrefíte na kousky, které jste ještě nikdy neviděli. Možná najdete kousek, který hledáte už dlouho, nebo najdete něco, co vás prostě uchvátí. Ať tak nebo tak, dejte vyhledávačům rozhodně šanci, a vytvořte si doma svůj koutek nebo celou pergolu, kde budete trávit čas všichni rádi.