Hnízdečko pro miminko

Svým tvarem připomíná opravdu hnízdo anebo spíše pelíšek pro psy. A proč ho mají maminky a především miminka tak ráda? Právě narozené děti jsou z dělohy zvyklé na stísněný prostor, který pro ně byl zárukou bezpečí. Hnízdečko jim ho alespoň trochu dokáže přiblížit. Zmenšuje velkou plochu v postýlce a tím děťátku navozuje větší pocit jistoty a bezpečí. Navíc je ze stran měkké, takže když se ze spaní otáčí, nebouchne se o tvrdé tyče postele.

spící mimčo v dece

Výhody hnízdečka

Další výhodou hnízdečka je, že ho můžete vždycky sbalit a vozit ho s sebou na návštěvy nebo výlety, kde hodláte přespat. Vaše dítě se tak bude cítit pořád jako doma ve své postýlce. Zároveň si ho můžete vzít třeba do obýváku na gauč a nemusíte se bát, že z něho spadne. Pokud miminko spí s rodiči ve velké posteli, hnízdečko může ušetřit obavu ze zalehnutí. Má vypolstrované ohraničení, přes které se rodič ve spánku nedostane.

Jednou z vlastností, o které se moc neví, je že může pomáhat také při takzvaném pasení koníčků. Malé děti, které se učí držet stabilitu a hlavičku nahoře, často spadnou. Hnízdečko jim může vytvořit jakýsi podpěrný mantinel, o který se mohou opřít.

Vybere si každý

Na trhu je již spousta výrobců, kteří hnízdečka do postýlky nabízejí, a většina z nich vám jej ušije přímo na míru. Můžete si tak vybrat velikost, provedení a především barevné kombinace a motiv. Současně s ním se dá ve stejném dekoru pořídit například zavinovačka, mantinely do postýlky, deka, nebesa a další doplňky, které vám utvoří nádhernou sadu.
spánek děvčátka

Co na něj maminky

A co na hnízdečko říkají maminky? Převážná většina takovou pomůcku vítá a nedokáže si bez něj postýlku pro svého drobečka, představit. Pro některé je to ovšem nadbytečná a zbytečně drahá věc, bez které se dokáží obejít. Navíc je fakt, že hnízdečko vám nevydrží napořád, ale je vhodné spíše pro malá miminka. Ovšem, pokud vám pak z hnízdečka vyroste, můžete jej jenom rozvázat a nechat ho v postýlce volně ležet, čímž se prodlouží doba jeho používání. Jsou také děti, které stísněný prostor nesnesou a mají raději větší plochy na spaní. Některé maminky také argumentují faktem, že hnízdečko by mohlo být pro miminko nebezpečné.

Pokud tedy miminko teprve čekáte a přemýšlíte o výbavě do postýlky, určitě není od věci se zamyslet i nad touto pomůckou, která vám možná ušetří spoustu bezesných nocí a vašemu děťátku vytvoří příjemné prostředí na spaní.