Netflix, Vy ho ještě nemáte?

Filmy jsou společně s hudbou, asi nejoblíbenější formou kultury a relaxu posledních několika desetiletí. V širokém spektru všech možných žánrů si vybere každý něco. Čím dál tím více lidí si ale filmy nepouští v televizi, jak bývalo zvykem, ale přes internet. Na tom samozřejmě není nic špatného a tohoto trendu si samozřejmě všimly i velké firmy, které se zabývají výrobou nebo distribucí filmů. V poslední době se tak objevuje čím dál více streamovacích platforem. Že nevíte, o co se jedná?
schovaná před sítěmi
Streamovací platformy, fungují na velice jednoduchém principu. Jsou to vlastně takové velké online databáze, kde je velké množství filmů a seriálů, které si můžete kdykoli bez nutnosti stahování pustit. Vzhledem k tomu, že jsou tyto databáze zpoplatněny členstvím, tak si dokonce daný film nebo seriál pouštíte zcela legálně a podporujete tím kromě dané společnosti i samotné autory daného díla. Streamovací společnosti totiž platí nemalé částky právě autorům filmů a po zisku práv mohou tyto filmy nabízet ve své databázi.
Jednou z nejoblíbenějších platforem je americký Netflix. Netflix vznikl již v roce 1997, kdy ale nezačínal jako streamovací společnost, ale jako distributor tehdy populárních DVD. Se streamováním začal až mnohem později. Konkrétně šlo o rok 2009 a zpočátku byl dostupný pouze v USA, odkud firma pochází. Postupem času se z Netflixu stal kult a objevil se třeba i v různých seriálech (seriálové postavy, koukají právě Netflix). V současné době můžete Netflix používat již v 190 zemích světa, s tím že není dostupný pouze v Číně, Severní Koreji a Sýrii (a to především ze systémových důvodů). Netflix je samozřejmě nějakou dobu již i v České republice s tím, že většina materiálu, který je zde nabízen je v anglickém originálu s českými titulky (bohužel, ne všechna díla jsou vždy hned k dostání s českými titulky, a proto mají notnou výhodu lidé, kteří umí dobře anglicky a film si pustí třeba s anglickými titulky nebo zcela bez nich).
novinky v aplikacích
Netflix je také cenově výhodný, protože současně může jeden účet využívat více lidí, a to na všech typech zařízení od počítače a televize třeba přes tablet a chytrý telefon. Netflix je tak vhodnou alternativou pro lidi, kteří neradi sledují klasické pořady a zároveň chtějí mít filmy v dobré kvalitě a podpořit herce a autory daných filmů.