Chaluha bublinatá

Snad každý si pod slovem chaluha představí mořské řasy, které jsou mnohdy lidem velmi nepříjemné. Není se také čemu divit, protože není nic příjemného, když se vám z ničeho nic něco začne omotávat kolem nohou. Chaluhy mívají nejčastěji hnědou barvu. Pokud se ale dostanou až na břeh, jejich barva je černá.
chaluha jako pokrm
Pokud byste hledali místo, kde se chaluha bublinatá vyskytuje ve velkém, pak je to v mořích, které disponují vodou, která je slaná.
Možná budete překvapeni tím, když vám řekneme, že ji někteří sklízejí pro účely, které je možné znát pod pojmem obchodní.
I když se mnozí budou jistě divit, chaluha se nejčastěji používá v lékařství, jelikož obsahuje jód, který je rozhodně pro lidské tělo potřeba. Obsahuje ale i jiné chemické složky, jako je například Mg, Fe, Cu apod. Rozhodně jich ale není málo.
Má ale také jiné uplatnění, než pouze v léčitelství. Své místo si našla také v průmyslové výrobě a to například při výrobě hnojiv.
Pokud máte problémy se štítnou žlázou, pak vám ji rozhodně doporučujeme. Trápí vás vaše váha? Pak bude chaluha také skvělou volbou.
Máte dvě možnosti, jakým způsobem chaluhu užít. Může se jednat o užití vnitřní, kdy stačí, když si pořídíte čaje, které chaluhu obsahují. Chaluha se dá dokonce užívat jako doplňky, které jsou také pro nás důležité.
Pokud by se jednalo o použití vnějšího charakteru, pak můžete na trhu narazit na různé gely či masti. Pokud někdy narazíte na kosmetiku, ve které bude chaluha obsažena, pak se určitě nelekejte. Je totiž pro kosmetiku naprosto skvělá.
chaluha v moři
Jestliže byste se rozhodli chaluhy vyzkoušet i vy, pak máte možnost to určitě zkusit. Je ale potřeba, abyste se o tom předem poradili s vašim ošetřujícím lékařem. Ne proto, že by snad chaluha měla vedlejší účinky, nebo něco podobného, ale proto, že je přeci jen raději lepší vědět více, než méně.

3.7/5 - (4 votes)