Dvě generace pod jednou střechou

Pořídit si nový dům se zahradou, bydlet podle svých představ, kde budete mít nejenom blízko do přírody, ale i docela dobrou dostupnost do svého zaměstnání, tak to si určitě přejí mnozí. Ať jsou to mladí lidé nebo i střední generace.
rodinný dům se zahradou
Je jedna důležitá věc, kterou si převážně mladí lidé, zvlášť pokud chtějí žít v páru, nebo si chtějí založit rodinu, tak nejsou připraveni na to, kolik je budou stát všechny potřebné životní náklady. Nemají dostatek zkušeností, protože do určité doby se starali rodiče. Jsou to převážně mladí lidé s průměrnými platy okolo 2025 tisíc korun.  Může to být více nebo méně, ale záleží, v jaké lokalitě žijí nebo kde budou chtít pracovat. Jaké mají zaměstnání, mají-li trochu jistotu, že brzo práci neztratí.
Mnoho mladých lidí dnes kvůli nedostupnosti hypotéky na své vlastní bydlení, žijí s rodiči v jejich rodinném domě, u kterého je většinou zahrada. Toto bydlení se ve většině případů dá přizpůsobit pro obě generace. Možná takové společné bydlení, kde se musí vytvoří prostory pro pohodlné bydlení všech, bude spokojenost, když se i mladí lidé budou podílet na všech finančních nákladech, které zajišťují chod domácnosti. Tím si určitě zajistí nezávislost na rodičích. To může být dobrá příprava do života.
vysněné rodinné domy
Mít vlastní kuchyň, jak rodiče, tak mladí lidé – to se určitě v rodinném domě dá zařídit. Ono je určitě velmi pohodlné, když maminka navaří, ale věřte, pokud jsou v jednom domě dvě hospodyně, tak tím, že každá vládne ve své vlastní kuchyni, je základ pro dobré vztahy. A malé, útulné kuchyně bývají většinou velmi praktické.
Podílet se na údržbě zahrady se dá též. Mladí si rádi zvou své přátele, chtějí se především bavit. I na zahradě. Například pořádat party, grilovat… Starší lidé spíš upřednostňují pěstování zeleniny, bylinek, květin. Někde mají malé hospodářství a ošetřují ovocné stromy. Většinou tato starost o zahradu pro ně bývá už koníčkem.
A i veškeré povinnosti, které se týkají zahrady, se dají též podělit. Záleží na rozumné dohodě. Žít s rodiči v rodinném domě může být i příjemné. Bez hádek a pří. Mladí lidé si za nějaký čas mohou našetřit na své vlastní bydlení a předem už budou vědět něco o životních nákladech, které se musí každý měsíc platit.