Zkouškové období, bez stresu a hroucení

Nejprve je dobré jsi uvědomit co se potřebujete naučit. Nebylo by vůbec dobré hodit před hromadu učebnic, výpisků a prezentací naráz. Tím dobrovolně padáte do stavu, kdy nebudete vědět co dělat, a tomu chce určitě každý předejít. Jedním z hlavních k úspěšnému dosažení cíle, je zjistit a jaký tip zkoušky se jedná je-li písemná či ústní formy.                    Materiály ke studiu                                                              
Položit jsi i pár otázek sám sobě, které sice zůstanou otevřené, ale v momentě, kdy přijde na den D spustí se moment AHA! Takhle to vlastně je. Zjistěte, jestli vás bude zkoušet vyučující s komisí. Někdy jsou i otázky buď uzavřené či otevřené. Nejvyšší bodové ohodnocení za určité učivo, kolika bodů je třeba maximálně dosáhnout pro splnění zkoušky.
Nejlepší je jsi tyto základní informace zjistit a sepsat někam papír, kartiček nebo PC tou ž závisí na tom co v situaci preferujete. Díky tomuto systému budete mít ve studiu pořádek a vědět na co se připravit. Dále jsi pečlivě prozkoumejte materiály ke zkoušce. Vyhnete se tak zjišťování na poslední chvíli. Což by znamenalo, že vaše snaha o to perfektně se naučit každý přišla ve zbytečnou.
V podstatě je velikým nesmyslem, aby se strávilo u příprav několik hodin v kuse. Učení se zkrátka neobejde bez přestávky. Místo, toho abyste celé týdny před deadlinem zůstali doma zavření se běžte proběhnout na 2 hodiny do parku nebo zacvičit do fitka, zajít do kina cokoliv čím mysl na chvilku odreagujete a vypnete odbouráte tím stres. Pro větší relaxaci/motivaci bude parádní, pokud jsi od sluchátek pustíte oblíbenou hudbu.
Student a učení
Na zkoušky se prostě chodí v elegantním oblečení. Kdo už od učitelky nedostal lehce za nevhodný oděv. Muži by měli zvolit nějaké tmavě-modrý, šedivý oblek, svého příslušného střihu. Slečny nebo dámy jsi mohou vzít i společenské kalhoty ovšem nejideálnější jsou jednoduché šaty, sukně nebo i dokonce kostým složený ze saka a kalhot. Samozřejmostí by měli být klasické lodičky nejelegantnější jsou v zemitých přirozených barvách.