Dekorativní plsť – co z ní vyrobit?

Materiál, jakým je plsť je nejen všestranným pomocníkem k výrobě domácích dekorací, ale i originálním doplňkem, který se vám doma za žádnou cenu neztratí. Sehnat ji můžete nejen na internetu, ale i všude v galanterii a opravdu nebudete litovat, protože z ní lze vyrobit nespočet krásných věcí, které se vám budou hodit a vypadat ve vašem domě ohromně.
stojánek kuřátko.jpg

Dekorace na každé roční období

K výrobě dekorací na jakékoliv období budete potřebovat:
–       dekorativní plsť (více barev)
–       nůžky
–       lepidlo
–       kousek vaty
–       nějaké stužky a provázky
–       špejle
šedé srdce.jpg

Na jaře je předností mít doma velikonoční výzdobu, k čemu vám plsť dokonale poslouží. Vyrobit si z něj můžete velikonoční vajíčka, zajíčky nebo kuřátka. Nemusíte je dělat v podobě vycpaných dekorací, postačí, když pomocí lepidla spojíte jednotlivé části a nalepíte je na špejli. Pak je můžete umístit do květináčů a budete mít nádhernou výzdobu.
V létě dejte prostor barvám a letním inspiracím. Vyrobte si ptáky, závěsné dekorace na dveře – srdíčka, motýle nebo květiny, pověste je na okno nebo připněte na záclony.
Na podzim využijte teplé barvy, jakými jsou oranžová a červená. Udělejte si strom plný listí a podzimních motivů.
Zima je obdobím vymýšlení a nádherného období, jakým jsou Vánoce. K dispozici máte tedy velký prostor na výrobu zimních dekorativních předmětů, jakými jsou sněhuláci, vločky, vánoční stromeček, soby, dárky a podobně.
plstěné výrobky.jpg

Výrobky dětem

Děti ocení doma vyrobené věci daleko více, než byste řekli. Holčičkám vyrobte peněženku, panenky nebokabelky, které se jim budou líbit a mají k nim blízko. Klukům naopak nezapomeňte vyrobit nějaké auto nebozvířata, jakými jsou třeba krokodýl, dinosaurus nebo takové, které milují. Nebo jim ušijte pantofle na doma, které je budou hřát, budou lehké a pohodlné.
Z molitanu a plsti můžete vytvořit i hračky pro miminka, třeba kostky, balónek, nebo plyšáka na spaní. Skvělým řešením je i výroba maňásků pro starší děti, které z nich budou nadšené. Taktéž máte možnost udělat z plsti polštář, třeba jen jako dekoraci na dětskou postel.