Co uděláte se svými dluhy?

Nadělat si dluhy je příliš snadné. Opravdu stačí málo a jste v pasti. Nejde totiž zdaleka jen o částku, kterou dlužíte, ta obvykle není až tak závratná. To, co je na zadluženosti tak devastující jsou úroky a úroky z prodlení. Hodně lidí se domnívá, že cesta ze zadluženosti je insolvence. Jenomže tento způsob není vhodný pro všechny. Není vhodný pro lidi příliš nízkými příjmy, protože ti obvykle na insolvenci ani nedosáhnout. Lidé s nízkými příjmy by se obecně měli půjčkám pokud možno vyhýbat, protože pro ně je mimořádně obtížné splácet vše tak, jak je třeba.

 rozložené peníze

Insolvence není vždycky příliš vhodná

Ovšem insolvence není ani vhodná pro lidi, kteří mají vysoké příjmy a nedosáhnou například na příspěvek na bydlení nebo dětské přídavky. Podle zákona Vám musí zůstat nezabavitelné minimum, ale ve skutečnosti Vám k živobytí nezůstane ani to životní minimum. Buď si musíte najít nějakou brigádu načerno, nebo se domluvit se zaměstnavatelem, že Vám bude vyplácet méně a část platu Vám bude dávat na ruku. O tom, že na toto nelegální řešení je ochotno přistoupit jen málo zaměstnavatelů snad ani nemusím mluvit.

 srolované bankovky dolaru

Nebankovní hypotéka může být tím pravým řešením

Nicméně pokud jste se už do dluhů dostali a vězíte v nich až po uši, určitě byste měli co nejdříve problém začít aktivně řešit Třeba refinancovat všechny dluhy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Ano ručíte svým bytem, případně domem, ale měsíční splátka je podstatně nižší a bez problémů jste schopni své pohledávky splácet. Udělejte radost sobě i svým blízkým a vyřešte své problémy s penězi jednou provždy. Určitě Vám to velmi pomůže a po dlouhé době se zase budete moci vyspat Vy i Vaši blízcí. Problémy s dluhy jsou určitě velmi vážné a zdánlivě neřešitelné, ale důvěřujte tomu, že úplně všechno má své řešení, proto není důvod si zbytečně zoufat a naříkat si.