Zdravá ústní dutina

Hygiena dutiny ústní začíná již v úplně dětském věku. Pokud se dítě naučí správně se o zoubky pravidelně starat, v dospělosti jsou to pro něj povinnosti naprosto běžné. Mnohý problémům a návštěvám zubního lékaře se dá jednoduše předejít, pokud se dodržuje několik důležitých zásad. Zdravá strava je jedním z pilířů zdraví dutiny ústní. Ve slinách je přítomen enzym slinná amyláza neboli ptyalin, který rozkládá cukry obsažené v potravě. Ty pak narušují zubní sklovinu a jsou tak často původcem kazů a dalších těžkostí. Čištění dvakrát denně je snad věcí, na kterou je každý zvyklý a není potřeba ji dále vysvětlovat a obhajovat.

zubní pasta

Takto se z úst odstraní zbytky potravy, takže jde opět o prevenci zubního kazu, a navíc je častějším mytím možné zbavit se nepříjemného zápachu. Také se doporučuje navštěvovat pravidelně svého zubního lékaře, který Vám provede preventivní prohlídku, případně Vám doporučí dentální hygienu. Co je dentální hygiena? Jedná se o preventivní proceduru v zubní praxi. Velmi často se tímto způsobem řeší přítomnost zubního kamene, plaku nebo jiných usazenin.

bělení zubů

Na základě těchto totiž později mohou vznikat halitózy, zubní kazy či mnohé záněty. V zubním plaku se nachází mikroflóra, která negativně ovlivňuje prostředí v ústech, ale díky dnešní vědě víme, že se podílí také na rozvoji kardiovaskulárních onemocnění nebo na stavu kloubů. Pokud se tuto kliniku rozhodnete navštívit, tak Vás nejprve čeká celková prohlídka dutiny ústní. Následuje odstranění tvrdých usazenin pomocí ultrazvuku a poté také těch měkkých technologií Air-Flow. Díky tomuto postupu získají Vaše zuby zpět svou přirozenou bělost, protože jsou využívány jemné leštící, lehce zásadité částečky. Na konci ošetření se přistupuje k fluorizaci, kdy se na povrch zubů aplikuje fluoridový gel nebo lak, který dodá ochranu a posílení.