Typy oplocení

Ke každému domu či pozemku patří bezesporu plot. Oplocení se staví především pro ochranu našeho pozemku a zabraňuje vstup cizím osobám na tento pozemek. Jasně je tedy stanovena hranice vašeho majetku, takže se snáze vyhnete případným sporům se sousedem. Ploty také plní funkci estetickou, jsou ochranou proti silnému větru a také částečně nebo úplně zachovávají vaše soukromí. Dřevěné ploty jsou tradičním oplocení. Dřevo je přírodní materiál, takže ploty krásně ladí s vaší zahrádkou s ovocnými stromy. Avšak dřevěné ploty nemají tak velkou životnost a musí se patřičně udržovat. Proto dnes na trhu nalezneme různé typy plotů z různých materiálů.

dům s dřevěným plotem

Do popředí se dostávají ploty vyrobené ze směsi dřevěných pilin a polypropylenu. Takzvané umělé dřevo nebo dřevoplast je oproti dřevěným plotům bezúdržbový a vydrží podstatně delší dobu. Plot si udržuje svou barevnost a je mimořádně odolný. Tyto ploty se mohou líbit právě těm, kteří mají rádi přírodní dřevěný plot. Dřevoplast dokonale imituje skutečné dřevěné ploty a na výběr je hned několik dekorů. Také si můžete pořídit plastový plot, jehož předosti jsou snadná údržba, dlouhá životnost a cenová dostupnost. Jednou z nejlevnějších variant oplocení je plot drátěný. Velikou nevýhodou tohoto oplocení je fakt, že je naprosto průhledný. Vaše kapsa sice ušetří, ale na pozemek vám bude vidět.

betonový plot

Betonové ploty jsou další variantou kvalitního oplocení. I tyto ploty mohou vypadat velice dobře, stačí si vybrat z několika dekorů a barevných variant a váš plot bude vypadat jako z kamene. Tyto ploty vám zabezpečí absolutní soukromí, jsou bezúdržbové a také vám zajistí větrnou zástěnu. Jejich stavba a montáž nezabere více jak dva dny, protože jejich instalace je velmi snadná. Jestliže byste se rádi dozvěděli o betonových plotech více, navštivte betonové ploty cena a nechte si zpracovat cenovou nabídku.