Zavěste na závěsné zařízení přívěs a přestěhujte se

Máte vlastní kouli za autem nebo ji teprve plánujete pořídit a čeká vás v dohledné době stěhování? Pak byste mohli zkusit zvládnout to sami. Podmínek k úspěchu není mnoho, v podstatě potřebujete pouze někoho spolehlivého a šikovného, kdo vám pomůže s přenášením těžších a objemnějších věcí, a případně s řízením auta, resp. s jízdou s naloženým přívěsným vozíkem na závěsném zařízení.

vozík na závěsné zařízení

Co by vás mohlo při stěhování překvapit

Nebude dostupné parkovací místo – pamatujte, že v některých městech se za parkování platí, a někdy je nutné požádat na magistrátu o výjimku pro stěhování. Žádost podávejte alespoň v měsíčním předstihu, úředníci mají na vyřízení třicet dnů.

Jízda s vozíkem bude nebezpečná – zapamatujte si jednoduché pravidlo: Ty nejtěžší a nejvíce objemné předměty nikdy nepokládejte do vozíku až na jeho konec a naopak je umístěte co nejblíže vozidlu. http://www.praha1.cz/cps/doprava-parkovani-uklid-65888.html Platí tu jednoduché fyzikální zákony – čím dále bude od auta těžiště nákladu, tím více se vozík může rozkmitat a více namáhat řízení. V extrémních případech to může způsobit i dopravní nehodu.

přívěsný vozík

Nepočínejte si jako závodník – rozhodně nechtějte všechno stihnout během krátké doby. Raději si naplánujte na stěhování delší čas, ať máte větší rezervu. Spěch za volantem vás může dovést až na pokraj katastrofy. S vozíkem jeďte pomaleji, zbytečně nepředjíždějte, držte se na dálnici v pravém pruhu a neriskujte při jízdě, kdy se „nalepíte“ na vozidlo před vámi.

Noční jízda bude bezpečnější – komu z vás nevadí řídit v noci a být delší dobu vzhůru, nebo si naopak brzy ráno přivstát, ten bude ve výhodě. Stěhování v těchto hodinách je obvykle bezpečnější vzhledem k tomu, že se razantně sníží provoz. Bude to příjemnější i z toho důvodu, že spící lidé vás nebudou obtěžovat a málokdo vám vaši práci bude blokovat. Noční stěhování je vhodné i tehdy, vycházíte-li hůře s vašimi sousedy. Pokud se budete chovat tiše, ti se o vaší akci ani nedozví a vytratíte se z vašeho působiště jako „pára nad hrncem“.