Strategické zásoby

Pokud sledujete dění pomocí mediální prostředků, jistě vám neuniklo, že panuje všeobecný strach z koronaviru. Paniku, kterou s sebou přináší, pocítili snad už skoro všichni. Nemluvím jen o strachu z nákazy, ale o hmotné nouzi, která s virem přichází. Jde o strach, že bychom mohli zůstat v uzavřených oblastech, karanténě, tak už se někteří jedinci začali zásobit, kdyby tato varianta nastala. Co je tedy nutné mít doma, abychom přežili a nestrádali. Zeptejte se vašich prarodičů, ti měli zásoby permanentně ve spižírně nakoupeny a pravidelně je dokupovali. Na druhou stranu ale musím podotknout, že jde o zbytečnou hysterii, která spíše vede k panice, než k uklidnění situace.upečené chleby

  • Mouka je číslo jedna. Upečete, uvaříte. Nezapomeňte ale na kvasnice. Do vozíku si ale dejte ty sušené, mají dlouhou trvanlivost. V tomto případě upečete i pečivo.
  • Rýže a těstoviny by měly být základem vašeho jídelníčku. Jen tak se nezkazí a připraveny mohou být na mnoho způsobů.
  • Cukr alias bílý jed. Bez toho to taky nepůjde, když už budete v tomto oddělení, přihoďte do vozíku i sůl.
  • Maso zamrazte, zavařte. Bude se hodit. V televizích proběhly reportáže, že lidé brali masny útokem a utráceli tisíce, když už nic nebylo v lednicích, rozebrali i konzervy.
  • Drogérie je často opomíjená, ale připište si ji na svůj seznam. Když vám dojde toaletní papír, nadšeni nebudete.

toaletní papír
Ti pohodlnější, chytřejší se rozhodli, že nebudou ztrácet čas v davu a využili služeb firem, které jim udělají zavážku až ke dveřím. Nutno podotknout, že byli ohleduplnější a rozumnější. V davu spíše chytnete nějakou tu nemoc, než doma, kdy v teple čekáte na kurýra.
Je mi trochu záhadou, co lidé budou s takovými zásobami dělat, větší část se zkazí a bude vyhozena. Na druhou stranu se ale zvýšily tržby obchodů. Pracovníci obchodů jsou strhaní víc než před Vánocemi a jen kroutí očima.
Prosím vás, vezměte rozum do hrsti a jednejte racionálně. Myslím, že každý má doma trochu zásoby a hned hlady neumřeme.