Snažte se udržet si správnou váhu

Hubnutí je proces, který se nedá zvládnout během několika týdnů či dokonce dní, ale pokud budete vytrvalí a budete mít vhodnou dietu, zvládnete to.

Snažte se udržet si správnou váhu

Každý by chtěl být zdravý a hubený, ale hlavně v našich končinách se to moc nedaří. Mezi hubené národy tedy rozhodně nepatříme a nadváha, notabene potom obezita, rovněž přispívají k rozvoji různých druhů chorob, nejčastěji duševního a civilizačního rázu. Samozřejmě, že nikde není řečeno, že lidé s normální váhou nemohou získat psychickou poruchu či nějakou civilizační chorobu, ale oproti obézním jedinců je jejich šance na dlouhodobý zdravý život několikanásobná.

Cibulové kroužky

Nechcete-li patřit do skupiny obézních jedinců, kteří mají zaděláno na širokou paletu různých chorob, měli byste nejprve zjistit, jestli již nepatříte mezi obézní a v případě, že náhodou ne, kolik vám k tomu ještě zbývá. Někdy se to dá snadno určit pohledem. Když je člověk spíše širší než delší, je jasné, že se jedná o obézní postavu. Někdy je to ale na pováženou, a právě v takovýchto případech je vhodné využít BMI kalkulačku bmikalkulacka.cz.

Jídlo

Podle této kalkulačky snadno zjistíte, jestli máte hubnout a když už, tak kolik. Řekněme, že jste se takto dozvěděli, že nepatříte zrovna mezi střízlíky. Co dál. Obvykle je vhodné začít jídelníčkem. Jídlo totiž je alfou a omegou co se týče přibírání a samozřejmě rovněž ubírání na váze. Když jíte nezdravě, buďte si jisti, že se to na vaše, těle začne docela rychle ukazovat. U jedinců, kteří mají pouze větší nadváhu, je možné upravit jídelníček pouze lehce, ale pokud máte obezitu, je dobré do toho pořádně šlápnout a raději se vydat za expertem na tuto problematiku.

Smažené hranolky

Expert

Poradit se s expertem o dalším směřování ohledně vaší váhy není rozhodně žádná ostuda. Stejně tak není ostuda, když si zajdete do autoservisu seřídit svůj vůz. Experti jsou obvykle zvyklí na ledacos, takže se nemusíte obávat toho, že by zrovna váš případ byl něčím extra, a to i kdyby se jednalo o začínající profesionála. V dnešní době je na světě, a naše republika není výjimka, tolik obézních lidí, že i mladí profesionálové viděli během své krátké kariéry snad všechny a jsou schopni adekvátně poradit.