Šaty na maturitní ples – zvolte nejlepší řešení

Každá společenská akce si žádá dodržení základních pravidel etikety. I když je dnes doba v mnoha směrech volnější, nicméně základní znalost etikety určující zásady ohledně typu oblečení, které je pro danou příležitost vhodné, je důležité.

šaty na maturitní ples

V případě společenské události je většinou na pozvánce již uvedeno, zda se vyžaduje dress code. Tímto je přínosnou záležitostí, neboť vám adekvátně pomůže vybrat oblečení a zároveň se vyhnout jakémukoliv módnímu prohřešku. Pokud pozvánka neobsahuje údaj ohledně dress codu, je ideální zvolit tzv. formální oblečení. Dámy v tomto případě mají hned tři možnosti, které zahrnují dlouhé společenské šaty, velkou večerní róbu či nesmrtelné koktejlové šaty.

Pro mnohé je obtížné rozlišení dlouhých společenských šatů od dlouhé večerní róby. Pro lepší orientaci je třeba uvést, že pro první variantu se jedná o šaty spíše jednoduchého střihu bez nadměrného zdobení. Oproti tomu večerní róby se vyznačují glamour stylem, tj. jsou honosné, luxusní, okázalé. Avšak obě varianty jsou vhodnou volbou právě na maturitní ples.

Je však faktem, že maturitní ples může náležet i do oblasti formálního oblečení neboli formal dress. Kdy tak pánové obléknou tmavý oblek doplněný kravatou. Slečny zvolí i méně honosné modely. Je v tomto směru umožněno vybrat méně slavnostnější kousky, jako jsou koktejlky. Avšak mějte na paměti, že šaty nikdy by neměly být kratší než po kolena.

Dle etikety by dívka měla odhalit buď nohy nebo jen ramena. Toto pravidlo bývá bohužel dnes z velké části opomíjeno.

Proč si šaty půjčit?

Výhodnou alternativou je si zapůjčit šaty na maturitní ples. Proč? Jednak se tu nabízí možnost vybrat si z bohaté nabídky, která zahrnuje šaty na maturitní ples pro dress code i formal code. A především se jedná o výhodnou volbu i v rámci finanční záležitosti.

maturitní šaty

Tímto si tak můžete vybrat na tento výjimečný den šaty, které jinak nepotřebujete zakoupit a mít ve svém šatníku. Můžete se takto proměnit v princeznu na maturitním plese a dopřát si luxusní kousek za cenu, která je pro vás dostupná. A ještě při výběru si šaty jednak pohodlně vyzkoušíte a k dispozici vám je k ruce odborný personál.