Automobil vybírejte pečlivě

Nevlastnit automobil, je pro většinu z nás skoro nepřípustné. Jezdíme do zaměstnání, vozíme děti do školy a školky. Vůz potřebujeme na nákupy, ale cestujeme s ním i na dovolené.
Jestli nemáte na nový automobil a zvažujete jeho koupi, s největší pravděpodobností se rozhodnete pro koupi ojetého vozidla. Jistě na tom není nic špatného a velké množství lidí si právě ojetá vozidla kupuje. Trh jich nabízí nepřeberné množství. Při jejich nákupu si, ale dejte pozor. Raději vybírejte déle, ať máte jistotu, že jste nesáhli vedle.
Navštivte takový autobazar, který má pozitivní recenze.
Kdo vozidlům rozumí, má vyhráno. Ti ostatní by měli být při výběru obezřetní.
vůz u stodoly.jpg
Na co si dát při nákupu ojetiny pozor?
Většina autobazarů se vás bude snažit přesvědčit o kvalitě vozidel, která nabízí. Může to být pravda a nemusí. Nenechte se přemluvit a v klidu se vůz vybírejte, neunáhlete se. Jde o vaše peníze, které budete za automobil platit.
Rozhodně neuděláte chybu, vezmete-li si na pomoc někoho, kdo se v autech vyzná. Laickým pohledem totiž nejspíš nezjistíte, zda bylo havarované nebo má stočený tachometr. Vozidlo si pečlivě prohlédněte a trvejte na zkušební jízdě. Seriózní prodejce by neměl mít problém ani s kontrolou vozu v autoservisu. V rámci bezpečnosti se zaměřte na brzdy.
Zhodnoťte si podle stáří vozidla, jak velkou investici bude vůz ještě potřebovat.
Chtějte vidět servisní knížku a technický průkaz vozidla.
Autobazar by vám měl být schopen vyřídit veškeré papírování a převody.
volant ferrari 360.jpg
Chcete kupovat vůz od majitele?
Rozhodně si zkontrolujte, zda VIN kód auta souhlasí s tím, který je uveden v technickém průkazu. Budete mít jistotu, že auto není kradené. Prohlédněte si, jestli VIN kód není nečitelný nebo není přeražen. Vozidlo si můžete prověřit na webových stránkách Ministerstva vnitra, kde je uvedena databáze odcizených vozidel.