Pneumatiky a koroze – jak pečovat o auto?

Máme tu pomalu podzim, a pro majitele automobilů to znamená jediné – přezutí pneumatik. Samozřejmě všechno zdražuje, a to včetně pneumatik. Podle každoročního vyjádření několika servisů většina lidí nechává přezutí na zimní gumy na poslední chvíli, a ani letos tomu zřejmě nebude jinak. Málokdo má v plánu přezouvat na zimní, dokud to není úplně nutné. Jenže to je ten problém – každý potom spěchá, protože potřebuje přezuté auto, a autoservisy praskají ve švech. Je opravdu zbytečné auto přezouvat hned v září, ale vzhledem k rostoucím cenám je letos více než vhodné si pneumatik zajistit předem. Vyhnete se tak neustále dražším výrobkům, a hlavně budete mít jistotu, že pneumatiky budete mít. Přezutí auta není jediná povinnost, která každoročně na řidiče čeká.

vrak auta

Sůl autu moc neprospívá
Málokdo na zimu nechává auto v garáži. Spousta lidí prostě potřebuje jezdit po celý rok, a proto si nemohou dovolit auto odstavit. Poslední zimy u nás sice bývají mírné, ale jsou místa, kde i tak hodně nasněží, případně i přes vyšší teploty může být na silnicích ledovka. Proto je potřeba nechat s předstihem ošetřit podvozek vozu. Tím docílíte toho, že bude odolnější vůči působení soli, a dokáže tak zabránit korozi. Je ale potřeba dbát na pokyny mechaniků a provádět ošetření pravidelně, nestačí to jenom jednou.

nové audi

Korozi podvozku velmi napomáhá parkování na trávě. Snažte se mu vyvarovat, a to i na krátkodobé parkování. Následné opravy zkorodovaných dílů nebudou levnou záležitostí.
Koroze se projevuje nejen na podvozku, ale i na povrchu vozidla. Může začít nenápadně – například menším škrábancem, který vlivem vlhkosti začne korodovat. Vystavování vozu vnějším vlivům po delší dobu může mít za následek celkové zhoršení celé karoserie. Proto je vždy lepší, pokud máte kde parkovat. Parkování pod střechou je rozhodně lepší varianta. Nemáte možnost postavit si garáž? Pokud máte pozemek, stačí alespoň dřevěný přístřešek.