Jak vtipně zabavit svatebčany?

Pokud právě plánujete svatební den a to ať už pro se sebe nebo pro někoho jiného, jistě se vám bude hodit pár dobrých rad, jak svatební hosty zabavit. Programové aktivity se budou hodit zejména tehdy, pokud se novomanželský pár chystá odjet na focení a nastává doba, kdy se hosté musí zabavit i bez nich.
svatební stoly
1.       Svatební tombola
Pokud jste o ni ještě neslyšeli, tak zpozorněte. Jedná se totiž o originální nápad, jak nejen svatebčany zabavit, ale jak z nich i dostat pár korun navíc. Celá tombola přitom probíhá naprosto klasicky, jen s tím rozdílem, že neobsahuje běžné ceny. Výhry bývají drobné věci, nazvané honosnými jmény. Pokud bychom měli předložit příklad, mohli bychom uvést například „lovecké náčiní“. Toho náčiní by ve skutečnosti mohla být například pastička na myši nebo plácačka na mouchy. Takto vtipných a originálních výher se dá vymyslet celá řada.
2.       Sportka
Další skvělou variantou je vsázení Sportky. Nechte svatebčany, ať za malý poplatek vyplní číslicemi jeden, nebo více, sloupečků Sportky. Za vybrané peníze se losy mohou vsadit, a kdo ví, třeba novomanželé budou mít štěstí a hned na svatební cestu vyděláno! Pokud by novomanželé přece jen nic nevyhráli, nevadí. Vždyť se přece říká: „Štěstí ve hře, smůla v lásce.“.
ženich a nevěsta
3.       Pohlednice
Mohlo by se zdát, že pohlednice nám nepřinesou mnoho zábavy, opak je ale pravdou. Jestliže před svatbou necháme udělat speciální pohlednice s fotkami nevěsty a ženicha (obzvláště pokud na nich budou novomanželé v nějaké vtipné či trapné situaci) jistě všechny dobře pobaví. Zábava může být o to větší, pokud k pohlednicím budeme prodávat i známky.  Každý svatebčan pak bude moci novomanželům poslat pohlednici s přáníčkem rovnou domu. Další vtipná varianta je, pokud tyto pohlednice vybere svědek či svědkyně. Následně je v pravidelných intervalech může házet do poštovní schránky. Tímto se novomanželům radost ze svatby protáhne klidně i na několik měsíců.