Stěhování nábytku v Praze vám s profesionály nemusí dělat starosti

Když se stěhují studenti na kolej nebo do podnájmu, který je vybaven nábytkem, koberci a velkými spotřebiči, popadnou pár tašek nebo krabic s věcmi a převezou je autem na požadované místo. Žádný problém. Vystačí si sami, maximálně jim pomůže některý z kamarádů nebo členů rodiny. Jiná situace ovšem nastává při přestěhování kompletně vybaveného bytu nebo domu, kde jsou ve hře jak pračka s chladničkou, tak třeba i kompletní kuchyňská linka. Stěhování nábytku v Praze podléhá určitým zákonitostem, které byste měli znát, aby vám usnadnily práci a spoustu starostí:

moderní kuchyně

Co se dá rozebrat, rozeberte – jednak se tím nábytek šetří, protože při přenášení nejvíce trpí právě spoje, tedy vruty a dřevo či dřevotříska mezi nimi, a zároveň usnadníte sobě i stěhovákům další práci. A pokud si na tu demontáž sami netroufáte, většina stěhovacích firem má tuto práci v popisu činnosti, a zároveň je pro tyto účely pojištěná. Toto se může hodit hlavně u velkých nábytkových sestav, s nimiž nepohnete fyzicky, a vyžadují náročný postup práce.

starožitný nábytek

Projde to dveřmi? Co když byl váš nábytek sestavován napevno až na místě, anebo tam byl dopraven oknem nebo balkonem? Jsou takové případy, kdy jsou futra příliš úzká, případně byla v místnosti dodatečně vytvořena průchozí přepážka s užšími dveřmi či průchozím otvorem. Tehdy pak mohou stěhovací firmy využít právě okna a lodžie ke spouštění nábytku po laně na soustavě kladek. Stěhovací firmy se za dobu svého působení setkávají s různými, i docela netradičními situacemi, takže nemějte obavy, že by si neporadili i stou vaší.

Je to moc těžké, s tím nepohnu – taková slova vás mohou napadnout kupříkladu u starožitného nábytku, ten nebývá rozebíratelný a zároveň není zrovna lehký, jako pápěří. Tehdy pak musí nastoupit těžká parta s ramenními popruhy, ale co je hlavní, pro tyto borce je to téměř každodenní rutina, zatímco pro vás neskutečné trápení.