LED žárovky E27 snižují spotřebu energie a mají dlouhou životnost

Nezanedbatelná úspora energie

Koncem roku 2018 se v naší společnosti rozpoutaly bouřlivé diskuse, které rozvířila média kvůli očekávanému růstu cen elektrické energie a dalších komodit (např. zemního plynu). Mnoho stávajících zákazníků začalo měnit dodavatele, ti se pochopitelně začali předhánět ve snaze přiklonit si zákazníka na svou stranu, ale to podstatné nakonec zůstalo na samotných odběratelích – totiž řešení, jak energií zbytečně neplýtvat.

rozsvícená lampička na nočním stolku

Jednou z možností výrazných úspor je výměna světelných zdrojů za úspornější a v tomto směru nemají LED diody konkurenci. Stačí si jednoduše na kalkulačce spočítat náklady na elektřinu např. v centrálním svítidle v kuchyni, v ložnici a v dětském pokoji, kde postačí 9 W zdroj namísto 60 W žárovky, anebo LED pásky či zářivky nad kuchyňskou pracovní deskou o příkonu 11 W, kde není nutné svítit klasickou zářivkou 75 W. A tak se pak spolu s moderními domácími spotřebiči (úspornou chladničkou, pračkou atd.) můžete dostat až na průměrnou spotřebu tří až čtyř kWh denně namísto původních osmi až deseti. Při dnešních cenách elektřiny to není zanedbatelná položka.
LED diody na servru

Životnost rovněž nemá konkurenci

LED svítidlům nemůže v tomto ohledu konkurovat žádný světelný zdroj, průměrná životnost již přesahuje desítky tisíc hodin, u některých typů dosahuje až 100 tisíc hodin provozu. Nejlépe jsou na tom svítidla s externím napájecím zdrojem, např. bodovky nebo pásky, kde lze v případě selhání zdroj vyměnit samostatně. Samotné diody a elektronické čipy totiž pracují spolehlivě i několik desítek let.

Při dnešních velmi nízkých cenách za LED žárovky E27 je to investice do budoucnosti, kdy nebudete muset řadu let řešit žádné výměny prasklých žárovek a podobné nepříjemnosti. A přiznejme si, že by bylo zbytečné několikrát do roka lézt po štaflích a nahrazovat vysloužilé staré „edisonky“, když můžeme trávit čas něčím příjemnějším. 

4/5 - (7 votes)