Co si počít se zvětšenou prostatou? Začněte své problémy řešit hned! 

Asi úplně každý muž se děsí toho, že se u něj někdy rozvinou problémy s prostatou. Zvětšení prostaty se dá ovlivnit prevencí ale i doplňky stravy či bylinkami.

Co si počít se zvětšenou prostatou? Začněte své problémy řešit hned!

Zvětšená prostata se začne projevovat nejprve nenápadně, nakonec ale mohou být problémy skutečně velké. Pokud se navíc neřeší problém ihned ještě v začátcích, může se rozvinout a poté je nutná i operace. U každého muže se mohou tyto problémy projevovat jinak, nezáleží ani tolik na tom, jak moc se prostata zvětší, ale spíše jde o to, v kterých místech se uzlíky začnou tvořit. Jelikož je prostata orgánem, který je umístěn velmi blízko močové trubice, právě na močení je nutné se zaměřit. Močíte často, máte nutkání k močení, ale když si odskočíte, je to boj? Pak byste měli zpozornět.

léky na zvětšenou prostatu

Věk není podstatný

Ono se traduje, že problémy se zvětšenou prostatou, postihují hlavně starší muže od padesáti let výše. V tomto věku je sice riziko větší, ale to neznamená, že u mladších ročníků se problémy nemohou objevit. Věk až takovou roli nehraje, to spíše životní styl. Vhodná strava, dostatek pohybu, bezpečný sex ale i například kouření, všechny tyto faktory se mohou na problémech s prostatou odrazit. Je tedy nutné hlídat si, zda jíte vyváženě, zda se pravidelně hýbete a samozřejmě je vždy lepší seknout s kouřením a nutné je také dbát na bezpečný sex. Pozor ale i na stres nebo nedostatek spánku, v tomto případě jde o preventivní opatření, která se jistě dají celkem dobře dodržovat.

Ale ani běžná prevence někdy prostě není dostačující. Na prostatu ale naštěstí dobře fungují i nejrůznější bylinky a k dostání jsou i doplňky stravy, které nejenže příznaky zvětšené prostaty zmírňují, pomáhají ulevit od problémů, vrací muže zase k životu a působí taktéž preventivně.

bylinky na prostatu

Na co vsadit?

Zvětšená prostata se nejprve začne projevovat při návštěvách toalety, neléčený problém ale může začít muže ovlivňovat nakonec i při zcela běžných činnostech a také při sexu. Problémy s erekcí patří k nejčastějším komplikacím, no a s tím se mužům opravdu žije dost těžko. Určitě pak není od věci začít brát právě doplňky stravy, které jsou dost často na přírodní bázi a nijak tělu neškodí. Naopak. Pokud ale vsázíte přeci jen na čisté bylinky, na zvětšenou prostatu fungují kopřiva, měsíček lékařský, kotvičník nebo zlatobýl.

Každý zdravotní problém se vždy musí zachytit včas, stejně tak zvětšená prostata.